side

Kontakta Oss

IT Corporate Information Hub är en globalt ledande plattform och källa för utvecklingar inom företagsteknologi.

Med högkvarter i Storbritannien och kontor i München ser IT Corporate till att teknik- och företagsexperter kan komma åt officiellt, bildande och lärorikt material som hjälper dem att bedöma, analysera och granska sina företagsbehov inom den snabbt föränderliga teknikens värld.

Tack vare vårt lättanvändbara bibliotek av vitpapper, fallstudier och rapporter har vi blivit livsviktiga för att upprätthålla aktiviteterna hos inflytelserika IT-beslutstagare världen över.

Fastän vi har över 8,000 vitpapper från ledande IT-leverantörer fortsätter vi hela tiden att växa för att kunna möta världens behov av tekniska utvecklingar.

IT CORPORATE GLOBAL HEADQUARTERS - UK

Headley Media Technology Division Ltd

Warwick House

1 Claremont Lane

Esher

Surrey

KT10 9DP

Tel: +44 (0) 1932 564999

Visa i Google Maps

Headley Media Inc

205 Hudson Street

New York

NY 10013

Tel: 1-(646)-851-0896

Tel: 1-(646)-838-4632

Visa i Google Maps

Headley Media

Oskar-von-Miller-Ring 20

80333 München

Germany

Tel: +49 (0)89 95737542

Visa i Google Maps

Om oss

För att lägga till ditt innehåll i vårt onlinebibliotek av teknologiresurser, var vänlig Klicka här…

Företagsledning

Gerry Rhoades-Brown

Verkställande direktör

gerry.rhoadesbrown@headleymedia.com

Freya Ward

Chef för internationella affärer

freya.ward@headleymedia.com

Daniel Greenaway

Sales Director Benelux

daniel.greenaway@headleymedia.com

Rachael Denman

Senior Kundansvarig

rachael.denman@headleymedia.com

Matt Newman

Senior Kundansvarig

matt.newman@headleymedia.com

Will Pownall

Kundansvarig

will.pownall@headleymedia.com

Maddie Penfold

Internationella kundansvarig

maddie.penfold@headleymedia.com

Christian Hoelscher

Försäljningschef i Tyskland, Österrike och Schweiz

christian.hoelscher@headleymedia.com